Rastgele Yazı

UŞAK GÜVERCİNİ

UŞAK GÜVERCİNİ

Uşak güvercinleri hem performansları hem de fiziki güzellikleri ile gerçekten beslenmeye değer bir ırk olduğunu anlatmaktır” dedi.

Uşak ırkı güvercinlerin 4 ana rengi olduğunu kaydeden Tevfik, “Beyaz, sarı, mor, arap ana renkleri vardır. Bu ana renklerden beyazların karakuyruk ve çeşitli ala varyasyonları, sarı, mor ve arabın akkuyruk varyasyonları vardır. Bir de bu renklerin, zamanla birbiriyle eşleşmesinden meydana gelen tamamen ayrı bir ırk rengi olarak Uşak’a has çiftlerimiz vardır. Tüm bunların dışında yanlış ve bilinçsizce yapılan eşleşmeler sonucu ortaya çıkan bozuk renk ve fiziğe sahip güvercinlere de rastlamak mümkündür” bilgisini verdi.

Uşak ırkı güvercinlerin havada 3 ila 5 saat kalabildiğini belirten , “Aynı zamanda havada en yükseğe çıkan güvercin türüdür. Takla atmak gibi hiç oyun bilmezler. Ancak, sahiplerine çok sadıktır. Yıllar sonra bile evlerine geri dönebilir. En büyük düşmanları “Gelincik” dediğimiz hayvan türleridir. Uşak ırkı güvercin türleri mutlaka dünyaya tanıtılmalıdır

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı

Benzer Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: