Rastgele Yazı

ŞİRAZ TAKLACI GÜVERCİN

ŞİRAZ TAKLACI GÜVERCİN

Şiraz Tumbler güvercin İran’dan yerli güvercin uçan bir cins. Aslen Güney İran’da Şiraz. Doğurmak da bilinen bazı diğer isimleri gibi Afgan Şirazi güvercin, Shakhsharli Taklacılar, Şirazi, Shaik, Saksarlive ‘lahouri‘ veya ‘domgir‘ ( İsfahan). Kelime ‘Shakhsharli anlamı’ güzellik” züppe “ve cins bu yüzden özellikle doğal güzellikleri nedeniyle seçildi.

Görünüm
Shakhsharli veya Şiraz Tumbler güvercin orta büyüklükte bir cins. Siyah, mavi, kırmızı ve sarı dört özgün veya ortak renkler: geliyor. Ancak böyle kül kırmızı ve sarı, Bronz, siyah ve dun, mavi ve gümüş, krem bar, kırmızı bar ve kükürt gibi bazı diğer renkler de duyuldu. Diğer güvercin ırkları göre, bu kuşlar çok farklı tüyleri var. Örneğin, üç yamalar kafasında renk. Her yanak başının üstünde bir yama, ve diğer iki. Başının üstüne yama bir ‘kafatası yama “denir, ve diğer iki yanak yamaları” denir.

Şiraz Tumbler güvercin kafası yuvarlak ve ortalama büyük. Siyah veya koyu kahverengi gözleri var, ama bazen gözleri de inci olabilir ya da kırmızı renkli. Kuşların çoğu meme çizgisine beyaz baş ve boyun, V şekli oluşturur. Vücut oldukça küçüktür, geniş göğüs ile genişletilmiş. Genellikle bacak koyucu var. Olgun Şiraz Tumbler güvercin ortalama canlı vücut ağırlığı 340-425 gram arasındadır.

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: