Rastgele Yazı

Kakadu Papağanı

Kakadu Papağanı

Güçlü taklit yeteneği olan bir papağan türü de Kakadu Papağanı’dır. Duydukları sesleri gerçeğine çok yakın bir şekilde taklit edebilirler. Örneğin bir köpek hibi havlayabilir. Bir kısmı bir bebek ağlamasını bile bire bir taklit edebilir. Anavatanları Avustralya, Güney Pasifik Adaları ve Solomon Adaları’dır. Ancak fazla kelime belleyemezler ve eğitilmeleri zordur.

Kakadu Papağanları genel olarak tohum ve meyve yerler. Fakat tohum yeme oranları, meyve yeme oranlarından çok daha düşüktür. Sevimliliği ve cana yakınlığı ile hayvanseverlerin ilgi odağı olan Kakadu Papağanları yağlı besinlere karşı çok duyarlı olduklarından böyle besinlerle beslenmemeleri gerekir.

Kakadu Papağanları güzel, sevimli ve narin kuşlardır. Çok meraklı ve oyuncu olmaları sahiplerinin dikkatini çeken bir özelliktir. Sahiplerine karşı çok bağlıdırlar ve bu yüzden kıskançlık ve saldırı huyları mevcuttur. Kendisini aileden bir birey gibi hissetmek isterler ve ilgisizliğe kesinlikle gelemezler. Fakat bu konuda da dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Gereğinden fazla ilgi gördüklerinde şımarabilirler. Bu yüzden de Kakadu Papağanına gerekli zamanlarda tek başına oyun oynayabilme eğitimini vermeniz gerekir.

Konuşma yetenekleri oldukça sınırlı olan bu Papağanların çok net olmamakla birlikte birkaç kelime söyleyebilme ve duydukları sesleri taklit edebilme özellikleri vardır. Bir Kakadu Papağanına sahip olmak istiyorsanız onunla ilgilenmekten sıkılmayacak bir yapıda ve gerekli bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda olmanız gerekir.

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Benzer Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: