Rastgele Yazı

Güvercinlerde Asitlerin Kullanımı

Güvercinlerde Asitlerin Kullanımı

G ÜVERCİNLER DE ASİTLERİN KULLANIMI
Bağırsaklar kendilerini dengede tutabilmek için hafif bir asidik ortam oluştururlar. Bunu Lactobacillus gibi faydalı bakteriler sağlar.
Ancak stres durumunda ilk yok olacak bakterilerde bunlardır. Bu bakterilerin yok olmasıyla birlikte Ph değeri yüksek bir bağırsak sistemi ortaya çıkmış olur .
Bu durumda E coli ve Salmonella gibi zararlı bakterilerin fırsat bulmasına sebep olur.
Yeniden asidik bir ortam sağlanır ise E coli ve Salmonella gibi zararlı bakterilerin önüne geçilmiş olur .
Peki biz bunu nasıl başarabiliriz ?
Tabiki kuşların suyunu asidik yaparak .
Asetik asit içerikli doğal ELMA SİRKESİ bu konuda bize yardımcı olur .
Ölçü olarak benim tavsiyem litre başına 2 3 ml i geçmemelidir . Tekrar süresi ise haftada bir veya on günde bir gibi oluşturulabilir.
Aynı şekilde taze sıkılmış limon suyu da sitrik asit barındırır . İşlev olarak elma sirkesi gibi bağırsak sisteminde asidik bir ortam oluşturmaya yarar.
Tabi limon suyu ve elma sirkesi asidik olsa da karaciğerde gördüğü işlemden sonra vücutta alkali bir ortam oluşmasını sağlar . Bu yüzden mucizevidirler.
Limon suyunu da 5 litreye yarım limon sıkarak onbeş günde bir normal şartlarda kullanabiliriz.
Yuva içerisindeki hafif kırgınlık durumlarında bu tekrarlar haftada iki güne çıkarılabilir . Aynı şekilde kümesinde sürekli hastalıklar ortaya çıkan üreticiler bu istenmeyen durumu kontrol edebilmek için haftada iki gün elma sirkesi yada limon suyu ile bir süre sonra sonuç alabilirler .
Sezai Avci

  • Yazıyı Beğendin mi?  
Önceki Yazı

Benzer Yazılar

%d blogcu bunu beğendi: